Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

„Rola kobiet w kościele” - 8 marca spotkanie autorskie online z Zuzanną Radzik

„Rola kobiet w kościele” - 8 marca spotkanie autorskie online z Zuzanną Radzik

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zaprasza na spotkanie online „Rola kobiet w kościele”, organizowane w ramach obchodów Dnia Kobiet – 8 marca. Będzie to spotkanie o zupełnie innym charakterze, niż się Państwo spodziewaliście, ale z całą pewnością interesujące i wyraziste, pełne ciekawych smaczków literackich i nie tylko.

Gościem spotkania będzie Zuzanna Radzik - publicystka, teolożka, działaczka społeczna i autorka książek: „Emancypantki” oraz „Kościół kobiet”.


W wydarzeniu udział wezmą: Jakub Bulzak, Leszek Zegzda oraz o. Jacek Siepsiak.


Transmisja na żywo będzie się odbywać przy użyciu aplikacji do wideokonferencji Zoom. Do spotkania można dołączyć przy użyciu komputera, smartfonu lub tabletu w dniu 8 marca 2021 o godz. 17:00.


Poniższy link (dostępny również na stronie biblioteki: https://www.sbp.nowysacz.pl/rola-kobiet-w-kosciele-spotkanie-z-zuzanna-radzik.html) przekieruje Państwa bezpośrednio do spotkania oraz umożliwi instalację aplikacji Zoom osobom, które jej jeszcze nie posiadają.


Link do spotkania: https://zoom.us/j/95951002156

----------------------------

Zuzanna Radzik - publicystka, teolożka i działaczka społeczna, autorka książek: „Kościół Kobiet” i „Emancypantki”. Studiowała na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Wiceprezes Forum Dialogu, najstarszej i największej polskiej organizacji pozarządowej zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim; od 2005 członek zarządu. W 2003 r. rozpoczęła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie zadebiutowała zamieszczonym w numerze 13/2003 tekstem „Piwnice wciąż gniją”. W 2019 została uhonorowana Nagrodą imienia Ireny Sendlerowej przez Fundację Taubego na rzecz Życia i Kultury Żydowskiej.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować