Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 01. 2021
Do końca roku: 337 dniDane WIOŚ

Rozmowy o biznesowej współpracy z sąsiadami zza Odry

Rozmowy o biznesowej współpracy z sąsiadami zza Odry

W dniu 30 maja 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu nowosądeckiego i niemieckiego powiatu Unna. Spotkanie miało miejsce w starostwie powiatowym. Przedstawiciele niemieckiego samorządu należący do ugrupowania CDU, którzy przybyli do Polski to m.in. Elke Middendorf i Wilhelm Jasperneite. 

 

Radni z niemieckiego powiatu Unna spotykają się z przedstawicielami samorządu powiatu nowosądeckiego co dwa lata. Podczas spotkań są prowadzone rozmowy na temat rozszerzenia współpracy samorządów o gospodarcze aspekty. 

 

W tym roku przedmiotem rozmów było omówienie specyfiki gospodarczej powiatu nowosądeckiego i powiatu Unna. Głównym atutem Sądecczyzny są walory przyrodnicze i zabytkowe, które wpływają na ukształtowanie atrakcyjności turystycznej tego regionu na bardzo wysokim poziomie. Powiat Unna ma charakter bardzo silnie uprzemysłowiony (obszar Zagłębia Ruhry). 

 

Wizytę złożyło dziesięciu radnych – prawdopodobnie już ostatni raz w tym składzie, ponieważ w 2020 r. odbędą się w Niemczech wybory samorządowe. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Andrzej Zarych

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować