Rusza instalacja nowego oświetlenia w Gminie Kamionka Wielka

Gminna polityka związana z inwestycjami drogowymi wiąże się nie tylko z remontami dróg i budową chodników dla pieszych, ale również z instalacją nowego oświetlenia. W ostatnim czasie wójt Andrzej Stanek postanowił kontynuować drogową ofensywę, zawierając umowę, zgodnie z którą na terenie gminy zostanie zainstalowane nowe oświetlenie, które będzie ciągnąć się wzdłuż aż ok. 3,4 km dróg gminnych. Energooszczędne oświetlenie LED zostanie wykonane w 3 różnych miejscowościach, tj. w Mystkowie, w Mszalnicy i w Królowej Polskiej.

Rusza instalacja nowego oświetlenia w Gminie Kamionka Wielka
  1. Mystków: w ciągu drogi gminnej „Dybówka”, „Laskoszówka-Dziołek” i „Zabrzezina”;
  2. Mszalnica: w ciągu drogi gminnej „Styrek”;
  3. Królowa Polska: w ciągu drogi gminnej „Pazganówka”.

Umowę z wykonawcą wójt uroczyście podpisał na sali reprezentacyjnej w budynku urzędu gminy. Na spotkaniu wyłonionego wykonawcę, tj. Firmę Elektryczną i Teletechniczną Kamil Jasiński, Przydonica 48, 33-318 Gródek nad Dunajcem, reprezentował osobiście właściciel firmy, pan Kamil Jasiński. Prace, zgodnie z zawartą umową, obejmują zarówno zaprojektowanie nowego oświetlenia, jaki i jego wykonanie, a następnie zamontowanie we wskazanych wyżej lokalizacjach. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 400 tys. zł.

Komentując inwestycję, wójt Andrzej Stanek wskazuje, że optymalnie oświetlona droga to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także spora oszczędność związana ze zużyciem energii elektrycznej. Stare lampy posiadały bowiem moc ok. 150W, natomiast moc lamp LED to ok. 40W lub 27W. Wójt zaznacza również, że obok budowy chodników instalacja oświetlenia jest obecnie jednym z priorytetowych zadań i planowane są w tym zakresie kolejne inwestycje. Łącznie do tej pory, tj. od 2019 roku, w gminie wykonano już ok. 10 km nowego oświetlenia oraz zamontowano oprawy LED wzdłuż ok. 15 km dróg. Razem z nowymi inwestycjami będzie to już ponad 28 km drogowych odcinków!

Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować