Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Są wyniki audytu w spółce Nova. Nie jest dobrze

Są wyniki audytu w spółce Nova. Nie jest dobrze

Właśnie przedstawiono wyniki audytu które został przeprowadzony, w spółce NOVA Sp. z o.o. 

 

Podczas audytowania spółki zostały sprawdzone następujące obszary działalności :

• organizacja i zarządzanie, 
• zarządzanie zasobami ludzkimi, 
• gospodarowania majątkiem Spółki, 
• zarządzanie finansami.

 

Niestety podczas audytowania wykazano szereg uchybień, przykładowo co do procedury zatrudniania:

 

„W Spółce nie ma udokumentowanej procedury rekrutacyjnej. Brak sformułowanych zasad obejmowania kluczowych stanowisk w Spółce. Brak procedury weryfikacji kompetencji i przydatności zatrudnianych pracowników.”

 

Co do mocy przerobowej spółki stwierdzając: 

 

„Ilość odpadów przyjęta w 2018  roku wynosiła 3028,98 Mg. Tymczasem możliwość przerobu odpadów biodegradowalnych przez Spółkę Nova to 1216 Mg. Spółka przyjęła zatem niemal trzy razy więcej odpadów biodegradowalnych niż mogła przetworzyć.”

 

Co do sytuacji finansowej:

 

„Wiele wyjazdów, szczególnie krajowych, nie ma określonego celu wyjazdu. Również część wyjazdów zagranicznych nie zawiera określonego celu, brak jest kompletnej dokumentacji (zaproszenia, programu). Wyjazdy odbywały się do takich krajów jak, Niemcy, Słowenia, Szwecja, Holandia, Gruzja, Norwegia Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia".

 

Poruszony został również temat zakupu, żagli, trawy oraz windy a następnie przekazanie darowizny rzeczowej Sądecko-Podhalańskiemu Okręgowemu Związkowi Żeglarskiemu w wysokości 82.264,55.

 

Spółka nie prowadziła żadnego regulaminu wypożyczania pojazdów, przez co dochodziło do sytuacji gdzie pożyczano pojazd zakwalifikowany jako pojazd specjalistyczny do przewozu leków jako zwykły samochód osobowy.

 

Finał audytu jest taki, że Nova domaga się pilnego programu naprawczego oraz podjęcia szeregu działań w zakresie systemowych działań w obszarze zarządzania, nadzoru i kontroli. Konieczne jest niezwłoczne przeprowadzenie analiz kosztowych i opracowanie planów inwestycyjnych.

 

Źródło: Miasto Nowy Sącz, Fot. ilustracyjna Pixabay

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować