Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

W październiku w Kinie Sokół przegląd filmów pn. "Ludzie, miejsca, wydarzenia. Małopolska jakiej nie znacie"

W październiku w Kinie Sokół przegląd filmów pn. "Ludzie, miejsca, wydarzenia. Małopolska jakiej nie znacie"

W dniach od 9 do 15 października w Kinie Sokół odbędzie się pierwsza część retrospektywnego przeglądu filmów pn. "Ludzie, miejsca, wydarzenia. Małopolska jakiej nie znacie", powstałych w ramach programu Filmoteka Małopolska.

To chęć przypomnienia dorobku blisko dziesięcioletniej inicjatywy samorządu województwa małopolskiego, który wspiera zarówno profesjonalnych filmowców, jak i osoby oraz instytucje, które językiem X muzy chcą opowiadać o sprawach nieznanych, zapomnianych, a przede wszystkim istotnych dla nich samych.


Poza przypomnieniem owoców dekady funkcjonowania FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” jako aktualny organizator tego programu chciałoby podsumować dokonania twórców, patrząc w przeszłość, kształtować przyszłe edycje tego programu tak, aby spełniały dwa, kluczowe cele.


Pierwszym z nich jest przywracanie przestrzeni społecznej tematów zapomnianych i tych, o których wiedza opiera się jedynie na stereotypach i schematach. Drugim celem jest wspieranie produkcji, które rozwijają warsztat sztuki filmowej. Organizatorzy chcą by filmy zrealizowane w ramach kolejnych edycji FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ ukazywały tematy ważne społecznie, z wykorzystaniem kunsztownej formy filmowej i były istotnym drogowskazem na drodze do realizacji wymienionych celów, a dla odbiorców okażą się znaczącym doświadczeniem poznawczym i estetycznym.


Projekcje wybranych filmów retrospektywy FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ odbędą się także w kinach w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie w terminie październik - grudzień 2021.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski.


Więcej informacji na stronie Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół".


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować