Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Sądeccy harcerze odznaczeni Medalem Polonia Minor

Sądeccy harcerze odznaczeni Medalem Polonia Minor

W uroczystych obchodach rocznicowych w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu wziął udział marszałek Witold Kozłowski, który odznaczył sądeckich harcerzy Medalem Polonia Minor.

Pamiętając o przeszłości i dziękując za współczesną stałą obecność w życiu Sądecczyzny, życzę Hufcowi ZHP w Nowym Sączu, żeby wzmacniał i rozwijał działalność. Wierzę, że obchody jubileuszu rozpisane tematycznie na kilka miesięcy, będą w tym pomocne i staną się pozytywnym impulsem. Liczę, że pozwolą w przyszłości dynamicznie pisać kolejne piękne karty historii sądeckiego harcerstwa. - mówił marszałek.


Za kilka dni minie równo 110 lat od chwili, kiedy Andrzej Małkowski opowiadał w budynku sądeckiego Sokoła o skautingu. Dzisiaj, z całym sądeckim hufcem ZHP składam hołd tym, którzy tworzyli, a potem przez dziesięciolecia rozwijali sądeckie harcerstwo - dodał marszałek.


Jak czytamy na stronie internetowej Hufca, skauting na Ziemi Sądeckiej pojawił się na wiele lat wcześniej niż w niektórych częściach przedwojennej Polski. Impulsem do powstania pierwszych drużyn skautowych był odczyt Andrzeja Małkowskiego, wygłoszony w siedzibie sądeckiego TG Sokół, 28 października 1910 roku.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować