Sądeccy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas balu karnawałowego

Integracyjny bal karnawałowy dla dzieci „Radość Wasza-Radość Nasza” to coroczna impreza, która sprawia wiele radości najmłodszym. W tym roku odbył się on 13 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Nowym Sączu. Wśród gości byli policjanci, strażnicy graniczni, strażacy, ratownicy medyczni i przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Sądeccy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas balu karnawałowego

Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt i umundurowanie służb mundurowych, a także dowiedzieć się więcej o ich pracy i obowiązkach. Policjanci pokazywali, jak odciska się linie papilarne i jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Dzieci mogły również przymierzyć czapki i hełmy policyjne oraz kamizelki ochronne.

Policjanci przekazywali dzieciom ważne informacje o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Radzili, jak unikać niebezpieczeństw w górach, na drodze i w Internecie. Podkreślali, że Policja jest po to, aby pomagać ludziom i chronić ich przed złem. Dzieci słuchały z uwagą i zadawały wiele pytań. Bal był nie tylko okazją do zabawy, ale także do edukacji i integracji.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować