Sądecczyzna: Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Oszuści podszywają się pod pracowników poczty i mundurowych

Dziś sądecka Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców naszego regionu, w związku z tym funkcjonariusze ponawiają apel do seniorów o ostrożność i rozwagę, a młodych ludzi proszą o informowanie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania oszustów.

Sądecczyzna: Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Oszuści podszywają się pod pracowników poczty i mundurowych

Oszuści podszywając się pod pracowników poczty, a następnie mundurowych próbują dziś (16 maja br.) wyłudzić pieniądze od seniorów zamieszkujących Sądecczyznę.


Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują, by nie przekazywać nieznajomym osobom żadnych pieniędzy!


Pamiętajmy, w momencie, gdy ktoś podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta czy prokuratora, pracownika instytucji, będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną! Nie działajmy pochopnie – jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.


W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego).


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować