Pożar w hali produkcyjnej na ulicy Magazynowej w Nowym Sączu. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży

W środę 24 października około godziny 17.03 doszło do pożaru w hali produkcyjnej firmy regenerującej konwertery na ulicy Magazynowej w Nowym Sączu.

Pożar w hali produkcyjnej na ulicy Magazynowej w Nowym Sączu. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży

Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 i 2, OSP Nowy Sącz Biegonice, OSP Mystków i OSP Nawojowa. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogień objął część hali i rozprzestrzenił się na elewację budynku. Dwie osoby, które przebywały w hali, zdążyły się ewakuować przed przyjazdem strażaków.


Pożar nie zagroził pozostałej części hali, która była odseparowana ścianami. W hali znajdowały się maszyny do obróbki metalu i konwerterów. Strażacy podjęli działania gaśnicze z zewnątrz i wewnątrz hali, odcięli prąd w obiekcie, sprawdzili liczbę i miejsce pobytu pracowników oraz oświetlili teren zdarzenia. Do akcji gaśniczej wykorzystano dwa hydranty nadziemne.


Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki uszkodzonych elementów dachu i ścian oraz dogasili pozostałe ogniska. Na miejscu pojawił się również przedstawiciel Nadzoru Budowlanego. Przyczyna pożaru jest w toku ustalania.


W akcji gaśniczej uczestniczyło 13 zastępów i 45 strażaków, a cała operacja trwała ponad trzy godziny.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować