Sądecczyzna: tragiczny finał długiego weekendu

Długi czerwcowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres i czas wzmożonych kontroli na drogach. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć kolizji i wypadków, w tym także ze skutkiem śmiertelnym.

Sądecczyzna: tragiczny finał długiego weekendu

W okresie od 15 do 19 czerwca br. na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych.


Do tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca br. około godziny 16:40 w Starym Sączu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Pasażerka motocykla uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła.


Ponadto podczas długiego weekendu funkcjonariusze odnotowali 29 kolizji. Z kolei podczas ubiegłorocznych działań (2-6.06.2021 roku) doszło do 4 wypadków, w których poszkodowanych zostało 6 osób. W tym czasie odnotowano również 32 kolizje.


Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować