Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniSądecczyzna. Przybywa ozdrowieńców, ale jest też kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa

Sądecczyzna. Przybywa ozdrowieńców, ale jest też kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 14 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 2. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 54 nowych ozdrowieńców. Niestety są też trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest 69-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 14 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 4. Pojawiła się także jedna osoba ze statusem ozdrowieńca.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 141 osób. To 67 kobiet i 74 mężczyzn, od 5 miesięcy do 96 lat, z Krakowa (35 osób), powiatu nowotarskiego (21 osób), nowosądeckiego i limanowskiego (po 14 osób), brzeskiego (12 osób), tatrzańskiego (9 osób), tarnowskiego (6 osób), krakowskiego (5 osób), gorlickiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), Nowego Sącza i powiatów bocheńskiego, dąbrowskiego, suskiego, wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów chrzanowskiego i miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 11 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 6638 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 96-letniej mieszkanki Krakowa i 69-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 52-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przebywał w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 113.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 66 kobiet i 71 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, z powiatu nowosądeckiego (39 osób), oświęcimskiego (25 osób), Krakowa (19 osób), Nowego Sącza (15 osób), powiatu wadowickiego (8 osób), bocheńskiego i nowotarskiego (po 6 osób), krakowskiego i tatrzańskiego (po 5 osób), myślenickiego (4 osoby), suskiego (3 osoby) oraz gorlickiego i olkuskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 2709 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować