Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Sądecka drogówka ma nowy sprzęt do walki z narkotykami

Sądecka drogówka ma nowy sprzęt do walki z narkotykami

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie przekazała sądeckiej jednostce dwa analizatory narkotyków. To najbardziej nowoczesny przenośny sprzęt tego typu w sądeckiej komendzie, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji.

AquilaScan to profesjonalne urządzenie do wykonywania wstępnych testów na obecność narkotyków w organizmie osoby badanej. Analizator jest bardzo czuły i wykrywa nawet najmniejsze dawki wielu zabronionych substancji. Wykonanie testu jest bardzo proste – należy pobrać próbkę śliny, po czym urządzenie przeprowadza analizę i już po kilku minutach na wyświetlaczu pojawia się wynik, a dzięki temu, że sprzęt posiada wbudowaną drukarkę od razu można go wydrukować. W sytuacji, gdy wynik badania jest pozytywny, wówczas od badanej osoby jest pobierana krew do dalszych specjalistycznych badań.


Dzięki temu nowoczesnemu sprzętowi policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą skuteczniej eliminować z ruchu kierujących, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających. Analizator ułatwi również pracę funkcjonariuszom Wydziału Prewencji podczas patroli i interwencji.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować