Sądecki MPEC gotowy na zimę

Za nami okres przeglądów, prac technicznych i realizowanych inwestycji, które służą nie tylko rozbudowie sieci ciepłowniczej, ale także odpowiedniemu przygotowaniu do zbliżającego się sezonu grzewczego. O czym powinniśmy wiedzieć przed włączeniem ciepła?

Sądecki MPEC gotowy na zimę

Stabilne ceny

Na pewno dobrą informacją dla odbiorców jest fakt, że w nowym sezonie grzewczym możemy liczyć na stabilizację cen ciepła. Należy pamiętać, że ostatecznie ceny zatwierdzane są przez Urząd Regulacji Energetyki, ale spółka MPEC dokłada wszelkich starań, aby ciepło przekazywane do mieszkańców było możliwie najlepszym kompromisem między wysoką jakością usługi a ceną końcową.


Prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak podkreśla, że spółka bardzo efektywnie wykorzystała ostatnie miesiące i jest dobrze przygotowana do okresu zimowego.


- Za nami intensywne prace związane z przeglądami technicznymi, a także inwestycje, które usprawniają działanie sieci ciepłowniczej. Co istotne, mają one wpływ również na minimalizowanie ryzyka wystąpienia ewentualnych awarii w okresie grzewczym. To szczególnie ważne dla nas i naszych odbiorców – mówi prezes Paweł Kupczak.


Prowadzone przez MPEC inwestycje zawsze uwzględniają także rozwój w stronę ekologii i pozyskiwania ciepła z różnych źródeł energii, co wpływa na obniżenie emisji CO2. Warto wiedzieć, że na przykład w Kotłowni Millenium węgiel stanowi obecnie mniej niż 50% źródła energii wykorzystywanego do produkcji ciepła, kiedy jeszcze w 2019 roku węgiel był jedynym źródłem energetycznym.


Zanim włączymy ciepło

Każdego roku MPEC Nowy Sącz przypomina, że o terminie włączenia ciepła decydują administratorzy budynków. Dlatego jeśli mieszkańcy oczekują konkretnego terminu włączenia ciepła, wystarczy skontaktować się z administratorem lub zarządcą, a ten poinformuje spółkę MPEC.


- Administratorzy decydują nie tylko o terminie włączenia, ale także wyłączenia ciepła w budynkach. Wystarczy wysłać drogą mailową odpowiedni wniosek do naszej spółki. Pamiętajmy też, aby zawsze korzystać z aktualnych wzorów dokumentów i wniosków, które są dostępne na naszej stronie internetowej – mówi prezes Paweł Kupczak.


Obowiązujące od stycznia 2023 roku formularze i wzory dokumentów można pobrać pod adresem: www.mpecns.pl/pliki-do-pobrania.html.


Źródło: MPEC

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować