Sądeccy policjanci promowali bezpieczeństwo na krynickim stoku

Sądeccy policjanci wraz z goprowcami, przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz radiowcami promowali bezpieczeństwo w ramach „Akcji Zima - RMF MAXX i Małopolska na stokach w Regionie". Wydarzenie zorganizowano 17 lutego br. na stoku w Krynicy-Zdroju.

Sądeccy policjanci promowali bezpieczeństwo na krynickim stoku

17 lutego br. policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu włączyli się w „Akcję Zima - RMF MAXX i Małopolska na stokach w Regionie". Na jednym ze stoków w Krynicy-Zdroju przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa, promowali odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów, jak również poszerzali ich wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechniali Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W ramach akcji policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy organizowali quizy z nagrodami, a także wręczali m.in. ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe. Podczas rozmowy z policjantami najmłodsi użytkownicy dowiedzieli się m.in. jak należy zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna oraz co zrobić, gdy dojdzie do wypadku w górach. Nie zabrakło również licznych atrakcji i konkursów. Chętni mogli też obejrzeć z bliska sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. W akcję zaangażowali się również ratownicy Grupy Krynickiej GOPR, a o bezpieczeństwo na stoku dbał policyjny patrol narciarski.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu pod nazwą Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan chce dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i zadbać tym samym o ich bezpieczeństwo w czasie trwania ferii.

Jego częścią jest „Akcja Zima – RMF Maxx i Małopolska na stokach w Regionie”, która została poświęcona bezpieczeństwu najmłodszych i ich rodziców podczas spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Kolejne takie wydarzenie zaplanowano 24 lutego br. na stoku narciarskim w powiecie tatrzańskim.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować