Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nową karetkę

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nową karetkę

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał dzisiaj ambulans ratowniczy dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

To już ósma nowoczesna karetka, która trafiła do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego - mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Jestem zadowolony, że dzięki działaniom obecnego Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i dyrekcji Pogotowia, mogliśmy tak mocno odnowić tabor samochodowy. Nowe ambulanse zastąpiły najstarsze samochody Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Nasze karetki poruszają się w trudnym terenie, mają do pokonania spore odległości i szybciej się zużywają. Dlatego tak ważne jest ich regularne wymienianie - muszą być sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać do pacjenta i uratować jego życie i zdrowie.


Karetka została zakupiona w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 Oś: IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie: 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego.


Celem tego projektu jest wsparcie pogotowia w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19 oraz innych chorób zakaźnych - mówi Bożena Hudzik, dyrektor SPR w Nowym Sączu. - Ponadto, chodzi też o poprawę infrastruktury i wymianę taboru na nowy. Projekt zakłada również zakup środków ochrony indywidualnej dla zespołów ratownictwa medycznego.


Karetka kosztowała 520 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich 442 tysięcy złotych.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska


Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować