Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nowy sprzęt

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nowy sprzęt

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o przenośną głowicę USG, która będzie wykorzystywana do szybkiej diagnostyki pacjentów w ciężkim stanie.

Na polecenie Ministra Zdrowia, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała nam przenośną głowicę USG - mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Urządzenie przeznaczone jest do wykonywania diagnostycznych ultradźwiękowych badań obrazowych, pomiaru struktur anatomicznych oraz płynów ciała zarówno u dzieci jak i dorosłych.


Nowy sprzęt pozwoli na szybką diagnostykę pacjentów w ciężkim stanie. Dzięki USG można zrobić badanie naczyń obwodowych, narządów wewnętrznych, klatki piersiowej, badanie ginekologiczne, urologiczne, jamy brzusznej, oka czy układu mięśniowo-szkieletowego.


Wynik takiego badania pozwoli nam na podjęcie decyzji, czy pacjent nie ma poważnych urazów wewnętrznych, które w krótkim czasie mogą doprowadzić do jego śmierci – tłumaczy Waldemar Kubiński koordynujący wyjazdy zespołów karetek w SPR. – Niektórych obrażeń nie widać „gołym okiem”, a są na tyle poważne, że każda minuta jest na wagę złota.


Szybka diagnoza to podstawa profesjonalnej interwencji ratującej życie pacjenta – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który rozmawiał dzisiaj w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym na temat nowego sprzętu. – Cały czas staramy się doposażać Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. Przypomnę, że w ostatnich dwóch latach pozyskaliśmy siedem nowych karetek. Niebawem pojawi się kolejna. Dobrze, że również inne służby doceniają pracę ratowników i widzą potrzeby zakupu nowego sprzętu. Dzięki temu mieszkańcy Sądecczyzny mają zapewnioną jeszcze lepszą opiekę medyczną.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować