Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 07. 2022 Do końca roku: 178 dni
Jakość Powietrza:

Samorządowcy z Korzennej z pucharem Starosty

Samorządowcy z Korzennej z pucharem Starosty

10 drużyn wybiegło na boisko stadionu Zyndram Łącko, aby powalczyć o puchar starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i puchar wójta gminy Łącko Jana Dziedziny. Wśród nich był team Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, KOSG, Policji, Straży Pożarnej oraz drużyny reprezentujące poszczególne gminy Sądecczyzny. Po zaciętej walce, puchar starosty zdobyli samorządowcy z gminy Korzenna.

Na II miejscu uplasowali się samorządowcy z gminy Kamionka Wielka, a na III - drużyna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, której przewodził generał Stanisław Laciuga. IV miejsce zajęli samorządowcy z gminy Rytro na czele z wójtem Janem Kotarbą. Na pozostałych miejscach: Komenda Miejska Policji, gmina Łącko, gmina Grybów, Starostwo Powiatowe, Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu i gmina Nawojowa.


Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Tomasiak - jedyna kobieta grająca w dzisiejszych meczach, Królem strzelców został Jan Krok, Najlepszym bramkarzem - Krzysztof Magdziarczyk, a Zawodnikiem fair play - generał KOSG Stanisław Laciuga.


Ten turniej to impreza, która nie tylko integruje samorządowców i służby mundurowe. To również okazja do poruszania się i oderwania od codziennych obowiązków - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Cieszę się, że tak wiele drużyn odpowiada na nasze zaproszenie. Gratuluję zwycięzcom, ale również wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej rywalizacji na boisku.


Starosta podziękował Janowi Mrówce, który zadbał o każdy szczegół i odpowiadał za całość imprezy. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali Krzysztof Duda i Michał Faron, a mecze sędziowali: Andrzej Gomółka i Marcin Węgrzyn.


Na boisko wybiegli m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, gen. Stanisław Laciuga - szef KOSG w Nowym Sączu, prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP st. bryg. Paweł Motyka, wójt gminy Rytro Jan Kotarba i wójt gminy Łącko Jan Dziedzina. Wśród kibiców byli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, członek Zarządu PN Marian Dobosz, radni - Joanna Szewczyk-Kubacka i Stanisław Sułkowski, przewodnicząca Rady Gminy Łącko Bernadetta Wąchała-Gawełek. Nie zabrakło również przedstawicielek Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu: skarbnik Małgorzaty Bochenek, Justyny Tokarczyk - dyrektor Biura Promocji, Bożeny Mynarek - dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować