Sandecja ma nowego szkoleniowca

Zespół Sandecji ma nowego szkoleniowca - Łukasza Surnę, byłego piłkarza, który może się pochwalić m.in. tytułem Mistrza Polski i największą liczbą meczów w Ekstraklasie.

Sandecja ma nowego szkoleniowca

Łukasz Surma urodził się w Krakowie i tam zaczynał grać w piłkę w Wiśle, gdzie zaliczył swój pierwszy mecz w Ekstraklasie 27 lipca 1996 roku. W sezonie 1998/99 przeniósł się do Ruchu Chorzów, gdzie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.


Następnie nowy trener trafił do Legii Warszawa, gdzie osiągnął największy sukces w swojej karierze - Mistrzostwo Polski. Po grze w polskiej lidze spróbował swoich sił za granicą. Surma grał w izraelskich klubach: Maccabi Hajfa i Ihud Bnei Sakhnin, oraz w austriackim FC Admira Mödling.


Po powrocie do Polski Łukasz Surma grał jeszcze w Lechii Gdańsk i Ruchu Chorzów, gdzie ustanowił rekord 559. meczów na najwyższym poziomie ligowym w Polsce, który jest niepobity do dziś.


Nowy trener "Biało-Czarnych" reprezentował także Polskę, zadebiutował 12 października 2002 roku w meczu z Łotwą.


Po zakończeniu kariery piłkarskiej Łukasz Surma został grającym trenerem Watry Białki Tatrzańskiej, a potem szkoleniowcem Soły Oświęcim, Garbarni Kraków i Stali Stalowej Woli.


Łukasz Surma podpisał z nami umowę do końca czerwca 2024 roku.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować