25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sandecja przegrywa ze Stalą Rzeszów

W ramach 11. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna Sandecji przegrała w roli gospodarza ze Stalą Rzeszów 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył Damian Michalik.

Stanislav Varga po spotkaniu ze Stalą Rzeszów podkreślał, że cała drużyna musi pracować ciężej i należy maksymalnie wykorzystać nadchodzącą, dwutygodniową przerwę w rozgrywkach.

To ciężkie do przyjęcia, to był trudny mecz, w trzech ostatnich spotkaniach zostały podyktowane dwa rzuty karne przeciwko nam, dzisiaj mieliśmy jeden rzut karny w pierwszych minutach, mogliśmy strzelić gola. Muszę to powiedzieć, że niektórzy zawodnicy muszą pracować ciężej i tak samo nad swoim przygotowaniem mentalnym, ponieważ jest zbyt dużo zawodników, którzy boją się wziąć odpowiedzialność i boją się, aby nie popełnić błędu, to jest największy problem. Mamy dwa tygodnie, musimy pracować ciężej, bo nie jestem magikiem czy coś w tym stylu. Chciałbym pracować ciężej, bo zawsze tak pracowałem, w ciągu dwóch tygodni musimy coś zrobić, ponieważ to niemożliwe, że niektórzy zawodnicy patrząc na ich statystyki GPS nie mają na tyle przebiegniętych kilometrów, ile powinni mieć i nie wiem czy będą w stanie to zrobić w dwa tygodnie, ale będziemy próbować. Dobrą rzeczą w tych meczach było to, że mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy i to jest inny problem, ponieważ, jeśli wykorzystalibyśmy je, to moglibyśmy wygrać mecz - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Stanislav Varga.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Łukasz Kosakiewicz (71' Kacper Gach), Dawid Szufryn (83' Giorgi Merebashvili), Michal Piter-Bučko (71' Elhadji Maissa Fall), Kamil Słaby - Tomasz Nawotka, Ivan Nekić, Sylwester Lusiusz, Damir Šovšić, Michał Surzyn (60' Krzysztof Toporkiewicz) - Jakub Wróbel (60' Mariusz Gabrych).