Dzisiaj jest: 15. 06. 2021
Do końca roku: 199 dni
Jakość Powietrza

Sandecja remisuje z GKS-em Jastrzębie

W sobotę 29 maja drużyna Sandecji rozegrała wyjazdowe spotkanie, w ramach 32. kolejki Fortuna 1 Ligi, w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zmierzyła się tamtejszym GKS-em. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył w 16 minucie Damian Chmiel.

Po spotkaniu pozostał jednak spory niedosyt biorąc pod uwagę fakt, że "Biało-czarni" nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Trener Dariusz Dudek na pomeczowej konferencji prasowej docenił piłkarską jakość swojego zespołu, który powinien już w pierwszej połowie zamknąć mecz.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to mogę powiedzieć, że zagraliśmy jedno z lepszych, jakie widziałem. Odnośnie tych sytuacji, które były, to powinniśmy ten mecz skończyć tak naprawdę w pierwszej połowie, bo mieliśmy dwie, trzy okazje, które muszą zakończyć się bramkami. Chcę podziękować zawodnikom, że walczą do końca, mamy trochę problemów, jeśli chodzi o kartki i kontuzje. Jestem zadowolony, jeśli chodzi o młodych piłkarzy, Pro Junior System gdzieś tam nam leży, gramy tą młodzieżą, dzisiaj mieliśmy mocną ławkę rezerwowych. Powinniśmy ten mecz zakończyć 3:0, 4:0, ale piłka jest przewrotna, nie wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych, potem dwie żółte kartki Michala Piter-Bučko i było trochę nerwówki, ale widać było, że nawet grając w dziesięciu panowaliśmy nad tym spotkaniem. Chwała chłopakom, cały czas będę podkreślał, że gramy dobrą piłkę, najważniejszy cel jaki był już osiągnęliśmy, mamy utrzymanie, więc jeszcze raz dziękuję moim zawodnikom - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener naszego zespołu, Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Szymon Tokarz - Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Wojciech Hajda, Adrian Danek - Damir Šovšić (73' Maciej Małkowski), Dawid Błanik (73' Daniel Dziwniel), Michał Walski, Jan Kuźma, Damian Chmiel - Kamil Ogorzały.