17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Sandecja wygrywa z Odrą Opole

W niedzielę 15 sierpnia drużyna Sandecji rozegrała wyjazdowe spotkanie w Opolu, w ramach 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jej rywalem była Odra Opole.

Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Dariusza Dudka 2:1. Zwycięskie bramki zdobył Dawid Błanik 53', 75'.

Szkoleniowiec "Biało-Czarnych" doceniał po spotkaniu w Opolu jakość zawodników, którzy pojawili się na boisku w trakcie meczu, wykonując kawał solidnej roboty.

Na pewno bardzo chciałbym podziękować moim zawodnikom, że podjęli rękawicę w drugiej połowie. W przerwie musieliśmy wyjaśnić sobie pewne kwestie taktyczne i wyszliśmy na drugą połowę zupełnie inaczej ustawieni, przede wszystkim z innym podejściem do tego spotkania. Chciałbym podziękować zawodnikom, szczególnie tym, którzy weszli, zmiany dały jakość, może nie ma nas za dużo, ale jakościowo wszyscy, którzy weszli zrobili robotę i to jest dla mnie ważne. Mamy we czwartek bardzo trudne spotkanie, potem w niedzielę. Nie wiem, kto układa ten terminarz, myślę, że jest to dla nas trochę krzywdzące, bo gramy we czwartek w Katowicach o 20:30 na wyjeździe, potem w niedzielę w Tychach, więc czasu na regenerację będzie bardzo mało. Nasza kadra jest dobra, ale nie jest tak liczna, jakbym może chciał, aczkolwiek cieszę się, że mogę pracować z tymi zawodnikami, zrobimy wszystko, aby przygotować się przede wszystkim fizycznie na czwartkowy mecz. Dzisiaj bardzo fajne bramki, pokazaliśmy to, co chcemy grać, szczególnie w drugiej połowie futbol ofensywny. Sytuacje były bardzo ciekawe, cieszę się z tego, że wygraliśmy na tak trudnym terenie, bo Sandecja jeszcze tu nie zwyciężyła. Trzy punkty chciałbym zadedykować naszym kibicom, dzisiaj przyjechali, nie wszyscy mogli wejść na stadion, ale dopingowali, co prawda na samym końcu, być może bramek nie widzieli, ale te trzy punkty się Wam należą - powiedział po zwycięstwie nad Odrą, trener zespołu Dariusz Dudek.

Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby (71' Jakub Wawszczyk), Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń - Bartłomiej Kasprzak (46' Robert Janicki), Damir Šovšić, Michał Walski, Błażej Szczepanek (46' Jakub Zych), Dawid Błanik (90' Michal Piter-Bučko) - Svetoslav Dikov (71' Dawid Wolny).