Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniSłużby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki

Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki

22 grudnia strażacy JRG 1 i 2 w Nowym Sączu oraz kilku jednostek OSP, a także goprowcy z psami uczestniczyli w akcji poszukiwawczej zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki.

 

Służby ratunkowe przeszukiwały teren leśny oraz miejsca, w których osoba zaginiona była wcześniej widywana przez mieszkańców wsi.

 

Łącznie przeszukane zostało około 25 ha powierzchni lasu wynikające ze śladu zapisanego przez urządzenie GPS. Ratownicy z JRG 2 oraz OSP Ptaszkowa prowadzili poszukiwania przy wykorzystaniu quadów gdzie przeczesywane były miejsca trudno dostępne. Ślad GPS-a odległości pokonanej przez quady wyniósł około 100km.

 

Na miejsce poszukiwań przybył leśniczy, który przekazał funkcjonariuszowi Policji informację, że podczas wykonywania rekonesansu zauważył załamany lód wraz z przeręblem na pojedynczym stawie w głębi lasu. W wyniku rozpoznania ustalono, że tafla lodu była uszkodzona. Stwierdzono, że załamanie mogło powstać na wskutek wejścia człowieka na tafle lodu. W związku z tym podjęto decyzje zadysponowania na miejsce działań Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową  w celu spenetrowania toni wodnej. Strażacy, którzy przeszukiwali teren leśny po zakończeniu przeszukiwania wyznaczonego terenu zakończyły działania. Działania SGRW-N polegały na spenetrowaniu toni wodnej w miejscu przerębu. Następnie  ratownik w zabezpieczeniu dokonał penetracji wyznaczonego obszaru technikami podwodnymi. Nie odnaleziono osoby poszukiwanej. Ustalono, że głębokość stawu wynosi około 160 cm - relacjonują druhowie z PSP.

 

Po ponad 10 godzinach poszukiwań ze względu na panujące warunki atmosferyczne i noc działania zostały zakończone.

***

Przypomnijmy. Zaginiona 18-letnia Justyna Szczecina z Florynki wyszła z domu 18 grudnia i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 

W dniu zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę z kapturem i czarne sportowe spodnie z białym paskiem. Miała ze sobą także czarną torbę.

 

Rysopis: około 160 cm wzrostu; średnia budowa ciała; długie, jasne kręcone włosy.

 

Wszelkie informacje dotyczące zaginionej należy przekazywać na numer alarmowy 112 lub 47 833 5150.

Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki Służby ratunkowe poszukują zaginionej 18-letniej Justyny Szczeciny z Florynki

Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować