Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Spotkania autorskie z Ewą Stadtmüller

Spotkania autorskie z Ewą Stadtmüller

8 grudnia br. sądecką bibliotekę odwiedzi Ewa Stadtmüller. Autorka ponad stu książeczek dla dzieci: opowiadań, bajek, wierszy, zagadek, scenariuszy teatralnych oraz opracowań znanych baśni i legend przedstawi dzieciom jak powstaje książka i jak się nią… bawić.

O godz. 9:00 Autorka spotka się z najmłodszymi w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży a o godz. 11:00 w Filii Os.Biegonice-Dąbrówka.


Informacje w sprawie spotkania: Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Lwowska 21, tel. 18 441 37 10.


***

Ewa Stadtmüller – ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na AP w Krakowie. Pracowała jako nauczyciel języka polskiego, oraz jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1992 roku bajką „O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”. Napisała ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. W 2003 roku Ewa Stadtmüller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę „A – jak anioł” otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008.


Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować