Sprawcy kradzieży z włamaniem do jednej z nowosądeckich plebanii zatrzymani

18 kwietnia br. funkcjonariusze z Nowego Sącza zatrzymali dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem do jednej z plebanii. Oprócz tego, udowodniono im udział w kilku innych przestępstwach popełnionych w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Teraz 18- i 33-latkowi grożą poważne konsekwencje.

Sprawcy kradzieży z włamaniem do jednej z nowosądeckich plebanii zatrzymani

W jednym z budynków plebanii w Nowym Sączu sprawcy ukradli dwa rowery oraz plecak z elektronicznym sprzętem o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Plecak zawierał m.in. mikrofon, przewody zasilające i konwertery. Dodatkowo, z pomieszczeń zajmowanych przez jedną z fundacji, skradziono różnego rodzaju ozdoby i biżuterię.

Po otrzymaniu zgłoszenia, grupa operacyjno-procesowa pracowała na miejscu, a patrol ruszył w teren w poszukiwaniu podejrzanych. Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn jadących na rowerach, którzy pasowali do opisu przekazanego przez poszkodowanego. Widząc mundurowych, mężczyźni rozdzielili się i skręcili w przeciwnych kierunkach. Jeden z nich został zatrzymany, a przy nim znaleziono skradziony rower oraz torbę z ozdobami i biżuterią.

Drugi podejrzany, 18-letni mieszkaniec Nowego Sącza, został zatrzymany kilka godzin później. Mundurowi znaleźli porzucony jednoślad oraz plecak z większością skradzionej elektroniki.

Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni w ciągu ostatnich kilkunastu dni wspólnie włamali się do zaparkowanego autobusu, powodując uszkodzenia. Z budynku stolarni wynieśli 2,5 tysiąca złotych oraz ukradli dwa rowery. Dodatkowo, 18-latek sam ukradł kolejne dwa jednoślady. Łączne straty wyniosły blisko 13 tysięcy złotych, z czego znaczną część odzyskali policjanci.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na to, że sądeczanie dopuścili się tych czynów w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność, sąd może orzec wyższy wymiar kary. Ponadto starszy z podejrzanych działał w warunkach tzw. multirecydywy.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować