Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Nowy Sącz w programie „Green City” InPostu

Nowy Sącz w programie  „Green City” InPostu

W ramach programu „Green City” po 16 największych polskich miastach InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie nawiązuje współpracę z miastami średniej wielkości. Kolejnym partnerem został Nowy Sącz. Przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu, program wspiera rozwój miast zgodnie z ideą „Smart City”.

Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii InPost, która obejmuje szeroki zakres inicjatyw ekologicznych między innymi sukcesywną wymianę w Miastach Partnerskich floty dostawczej na samochody elektryczne. W Program wpisane są również przedsięwzięcia takie, jak zainstalowanie czujników powietrza, nasadzenie roślinności oczyszczającej powietrze a także wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.


Jesteśmy dumni, że Nowy Sącz dołączył do grona partnerów Programu „Green City”. Wizję naszej współpracy i rozwoju InPostu opieramy przede wszystkim na poprawie jakości życia. Chcemy działać także na rzecz lokalnych społeczności, zapewniając im coraz lepsze i wygodniejsze usługi. W tym obszarze kluczowa jest dla nas współpraca z samorządami. Wiemy, że razem możemy skuteczniej dbać o środowisko i ograniczyć ślad węglowy – wyjaśnia Izabela Karolczyk-Szafrańska, Dyrektor marketingu InPost.


Dzisiejszy list intencyjny to kolejny, milowy krok do uczynienia z Miasta Nowego Sącza miejsca przyjaznego dla ludzi i klimatu. To kolejne wydarzenie wpisujące się w naszą akcje #zielonyNowySącz. Jako samorząd jesteśmy zawsze otwarci i chętnie wspieramy prywatne inicjatywy poprawiające jakość powietrza w naszym Mieście - mówi prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.


Oprócz Nowego Sącza w Programie „Green City” są już Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław.


15 grudnia do Programu „Green City” dołączą również Pabianice, Konin oraz Tarnobrzeg.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować