Stadła: 26-latek pędził w terenie zabudowanym prawie 160 km/h

2,5 tysiąca złotych mandatu, zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące i 15 punktów karnych – to surowe konsekwencje, jakie wyciągnęli policjanci z sądeckiej grupy SPEED wobec młodego kierowcy, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością aż 158 km/h!

Stadła: 26-latek pędził w terenie zabudowanym prawie 160 km/h

W dniu 15 marca funkcjonariusze patrolowali teren gminy Podegrodzie. W miejscowości Stadła, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, zauważyli osobowego Forda, który jechał z niebezpiecznie dużą prędkością. Przeprowadzony pomiar wykazał, że kierowca przekroczył limit o 108 km/h! 

Bez wahania zatrzymali młodego kierowcę do kontroli drogowej. Nałożyli na niego 15 punktów karnych i nałożyli grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Dodatkowo, zgodnie z przepisami, zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Warto pamiętać, że zwiększona prędkość wpływa na trudność panowania nad pojazdem. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas reakcji. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców, aby przestrzegali limitów prędkości, szczególnie w miejscach, gdzie bezpieczeństwo wymaga szczególnej ostrożności, takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów czy skrzyżowania.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich!

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować