Starosta nowosądecki przekazał nowoczesny dron dla ratowników na wodach górskich

Dron to nowoczesne urządzenie, które może być bardzo pomocne w ratownictwie na wodach górskich i powodziowych. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zdecydował się wesprzeć Fundację Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, która zajmuje się takimi akcjami. Przekazał im drona z pełnym wyposażeniem, który pozwoli na lepsze monitorowanie sytuacji na rzekach i strumieniach.

Starosta nowosądecki przekazał nowoczesny dron dla ratowników na wodach górskich
To ważne, żeby ratownicy mieli dostęp do nowoczesnej technologii, która może uratować życie ludziom zagrożonym przez wody górskie – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. – Nasz powiat jest narażony na szybkie i niebezpieczne powodzie, dlatego trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Dron to narzędzie, które może znacznie ułatwić zadanie ratownikom i służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo.


Jesteśmy bardzo wdzięczni za taką pomoc – podziękował Grzegorz Danek, prezes Fundacji Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych. – Nasza fundacja skupia profesjonalnych ratowników i instruktorów, którzy mają duże doświadczenie w ratownictwie na wodach górskich i powodziowych. Naszym celem jest niesienie pomocy osobom, które znalazły się w niebezpiecznej sytuacji na spienionych i szybko płynących wodach. Cieszymy się, że starosta, Rada Powiatu i Zarząd doceniają naszą pracę i wspierają nas finansowo. Nowy dron na pewno będzie często wykorzystywany. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie!


Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych otrzymała 7 200 zł dotacji na dofinansowanie zakupu drona z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować