Starosta nowosądecki wręczył nagrody laureatom eliminacji powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski nagrodził laureatów eliminacji powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce w Bursie Szkolnej w Starym Sączu. Towarzyszyli mu sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Starosta nowosądecki wręczył nagrody laureatom eliminacji powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W konkursie zaprezentowało się 15 osób. W kategorii młodzieży szkół ponadpodstawowych najlepsza okazała się Klara Słowik (LO w Starym Sączu). Na drugim miejscu uplasowała się Regina Tomaszek (ZS w Łącku), a na trzecim Patrycja Szczepaniak (LO w Starym Sączu). Wyróżnienia otrzymały Oliwia Orłowska (LO Stary Sącz), Martynka Chryczyk (Bursa Szkolna) i Magdalena Piksa (ZS w Łącku).

W kategorii dorosłych zwyciężył Stanisław Apostoł (Oddział Tatrzański PTTK), a w kategorii poezji śpiewanej najlepszą ocenę zdobyła Emilia Guzik (ZSP Krynica-Zdrój).

Laureaci turnieju będą reprezentować powiat nowosądecki na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 9 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

Jestem pod wielkim wrażeniem waszych umiejętności recytatorskich – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Przekazaliście nam wiele emocji i piękna. Było wspaniale oglądać wasze interpretacje utworów znakomitych poetów i pisarzy. Życzę wam powodzenia na eliminacjach rejonowych konkursu.

Źródło; SPNS, fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować