Starosta wręczył Medale dla „Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej”

Starosta Marek Kwiatkowski wraz z przewodniczącym Rady Romanem Potońcem wręczyli dwóm osobom Medale „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”.

Starosta wręczył Medale dla „Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej”

Medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” otrzymali:

Generał brygady Straży Granicznej Stanisław Laciuga - absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, studium oficerskiego w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej oraz Narodowej Akademii FBI w Quantico. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 1995 roku w strażnicy w Witowie, a następnie kontynuował w komendzie ówczesnego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W latach 1999-2000 został skierowany do ochrony przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej w Brukseli. W Karpackim Oddziale Straży Granicznej pełnił służbę w wydziale ochrony granicy państwowej, wydziale granicznym oraz wydziale operacyjno-śledczym. Następnie został przeniesiony do służby w Karpackim Ośrodku Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu, gdzie zajmował stanowisko naczelnika. 16 maja 2016 r. został powołany na stanowisko komendanta nowo utworzonego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.


Marcin Janusz – 28-letni siatkarz pochodzący z Nowego Sącza. To jeden z najlepszych polskich rozgrywających, grający w Reprezentacji Polski i Zaksie Kędzierzyn Koźle, wicemistrz świata, złoty, srebrny i brązowy medalista Ligi Narodów. Zdobywca srebrnego medalu Pucharu Świata, dwukrotny Mistrz Polski, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski, zwycięzca Ligi Mistrzów, najlepszy rozgrywający i najlepszy zawodnik Pucharu Polski, najlepszy zawodnik sezonu ligowego PlusLigi.


Ostatnie zwycięstwo w turnieju finałowym Ligi Narodów miało miejsce przed kilkunastoma dniami w gdańskiej Ergo Arenie. Reprezentacja Polski siatkarzy triumfowała tam zdobywając złoto. Przewodniczący Rady Roman Potoniec pogratulował zwycięstwa. Medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” to odznaczenie przyznawane przez Radę Powiatu Nowosądeckiego. Honoruje się nim tych, którzy działają społecznie na rzecz rozwoju i rozsławiania Sądecczyzny. Odznaka Honorowa jest wyrazem wdzięczności za czas i siły poświęcone codziennej pracy dla dobra regionu, pracy na rzecz i z myślą o mieszkańcach Ziemi Sądeckiej. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski również pogratulował zasłużonym. Jest dumny, że w regionie są tak wybitni ludzie. Dzięki ich pracy i pasjom, Sądecczyzna jest znana w całej Polsce. Gratuluję i dziękuję!


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować