Stary Sącz doczeka się nowoczesnego obiektu sportowego

Stary Sącz będzie miał basen. To będzie kryta pływalnia na miarę aspiracji mieszkańców gminy

Stary Sącz doczeka się nowoczesnego obiektu sportowego

Burmistrz Jacek Lelek od dłuższego czasu sygnalizował, że po realizacji zasadniczych części najważniejszych zadań, jak na przykład kanalizacja (zbliżamy się do 75 % skanalizowania gminy) przyjdzie czas na basen. Wielu mieszkańców miasta i gminy na taką inwestycję czeka. Kryty basen to najczęściej wspominana przez mieszkańców inwestycja w bardzo różnych miejscach naszej gminy. Budowa basenu jest również zapisana w strategii rozwoju starosądeckiego samorządu.


Dostęp do basenów krytych w Nowym Sączu, czy w Chełmcu ze Starego Sącza nie jest prosty komunikacyjnie i w godzinach dogodnych dla mieszkańców obiekty są oblegane. Tak więc decyzja zapadła.


Możemy w tym momencie organizacyjnie podjąć się budowy basenu – potwierdza burmistrz Jacek Lelek. – To przedsięwzięcie będzie oczywiście trwało. Pierwszy krok, który przysporzył nam sporo trudności to wybór lokalizacji. Musieliśmy rozważyć wiele czynników. Wyzwaniem jest to, by tak inwestycję zrealizować, tak, żeby była jak najmniejszym obciążeniem dla gminy, ale jak najlepiej służyła mieszkańcom. Postawimy na nowe technologie, odnawialne źródła energii, które przy niespokojnym rynku energetycznym pozwolą na racjonalne funkcjonowanie obiektu.


Miejsce na basen to działka gminna przy ul. Jana Pawła II , więc dobrze skomunikowana i powierzchni około 4 ha. Dzisiaj dzierżawiona na cele rolne przez Park M. Na początek urząd czekają więc prace planistyczne i zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Gmina chce, by wraz z basenem powstało centrum rekreacji dla całej gminy – siłownia, kręgielnie, korty tenisowe, kort do squasha, może lodowisko itp. z parkingiem i zapleczem.


To nie wszystko musi oczywiście powstać w jednym momencie – zaznacza burmistrz. – Swego czasu postawiliśmy mocno na kulturę. Nowe biblioteki, centrum kultury i sztuki, festiwale – działa to kapitalnie. W sport też inwestowaliśmy. Mamy dobre zaplecze – halę i sale sportowe, zmodernizowane boiska i obiekty piłkarskie, ścieżki rowerowe. Basen i to co powstanie wokół niego dopełni ofertę na czas jesienno-zimowy. Nie może to być przedsięwzięcie komercyjne z zaporowymi cenami. Przygotowanie do inwestycji i sama realizacja będzie droga i będziemy szukać sposobów finansowania. Nie możemy wybudować byle czego. To będzie basen na miarę aspiracji mieszkańców Gminy Stary Sącz.


Źródło: UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować