Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uczniowie ZS w Starym Sączu robili czekoladę

Uczniowie ZS w Starym Sączu robili czekoladę

Klasa I GT (gastronomiczno-turystyczna) wraz z nauczycielkami - Krystyną Hotloś i Dorotą Kulig-Marcisz zwiedzała Łańcut i Korczynę.

W Łańcucie zwiedziliśmy w zamek – dawną rezydencję Lubomirskich i Potockich – mówią uczniowie. - Zamek jest jedną z najcenniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce i został wpisany w 2005 roku na listę pomników historii. Mieliśmy więc możliwość podziwiania wspaniale wyposażonych wnętrz, bogatych zbiorów dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku. Zwiedziliśmy też stajnie oraz wozownię, w której znajduje się blisko 80 pojazdów konnych gromadzonych po II wojnie światowej.


W Korczynie młodzież odwiedziła firmę zajmującą się wyrobem czekolady - poziomem jakości porównywanym z słynna firmą Lindt. Zapoznali się z procesem powstawania czekolady – począwszy od informacji o ziarnach kakaowca poprzez kolejne etapy przerobu ziaren, aż do powstania tabliczki czekolady. Oglądnęli też film o historii wytwarzania słodkości i wzięli udział w warsztatach robienia czekolady.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować