Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Stary Sącz skorzysta z "Programu Wsparcia Gmin Górskich"

Stary Sącz skorzysta z "Programu Wsparcia Gmin Górskich"

Gminy powiatu nowosądeckiego otrzymają pomoc w ramach Programu Wsparcia Obszarów Górskich. Projekt zaprezentował wicepremier Jarosław Gowin. To inicjatywa m.in. ministra Andrzeja Gut-Mostowego. Ze szczegółami do Starego Sącza przyjechał Tomasz Michałowski szef gabinetu politycznego Wicepremiera i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina.

 

Dla gmin z największymi nakładami na inwestycje w latach 2016-2020 to 8 milionów zł. Na wsparcie w tej wysokości może liczyć Stary Sącz.

 

Z obliczeń wynika, że spełniamy kryteria według których naszej gminie z tego programu może przypaść aż 8 milionów złotych – mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

 

- Pieniądze przeznaczone będą na podniesienie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej naszej gminy - dodaje Kazimierz Gizicki. - Zrealizujemy kolejne inwestycje na Górze Miejskiej i na starosądeckich stawach.

 

Pieniądze będą przeznaczone między innymi na kładkę dla pieszych i rowerzystów, która połączyć nad ul. Jana Pawła II dworzec "Parkuj i Jedź" z rynkiem. W ramach tego samego przedsięwzięcia – usprawnienia komunikacji między miastem, a budowanej właśnie atrakcji na Miejskiej Górze (leśne molo) wyremontowana zostanie ul. Królowej Jadwigi i wybudowana nowa kładka nad potokiem Moszczeniczanka. Powstanie szybki, bezkolizyjny i bezpieczny ciąg, dla turystów, którzy będą chcieli skorzystać z tej atrakcji.

 

Pozostałe środki zostaną wykorzystane na rozbudowę parkingu przy cieszącym się coraz większym powodzeniem kąpielisku na starosądeckich stawach. W tej właśnie okolicy gmina wybuduje pumptrack. Zaraz niedaleko węzła rowerowego EuroVelo dzięki czemu będą mogli z niego korzystać również użytkownicy tras rowerowych.

 

Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować