Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniStary Sącz: Zakończyła się renowacja trzech zabytkowych nagrobków na nowym cmentarzu

Stary Sącz: Zakończyła się renowacja trzech zabytkowych nagrobków na nowym cmentarzu

W bieżącym roku staraniem Towarzystwa Miłośników Starego Sącza, ze środków publicznych zebranych w 2019 roku dokonano renowacji trzech zabytkowych nagrobków na nowym cmentarzu.

 

Nagrobki: Marii Bajorkówny  (1914-19310 i Honoraty Bajorkówny (1869-1950), Z Kmietowiczów Marii Małeckiej lat 85 wraz z córkami Stefanią l. 23 i Janiną l. 21. Oba nagrobki prezentują tzw. styl ślimakowy rzadko spotykany na starosądeckich cmentarzach. I trzeci nagrobek Wawrzyńca Przybyłowicza z przepiękną figurą z piaskowca Matki Bożej Niepokalanej w aureoli z gwiazdkami.

 

Jak już informowaliśmy (TUTAJ), w tym roku ze względu na pandemię kolejna doroczna kwesta w uroczystość Wszystkich Świętych się nie odbędzie. 

 

Na koncie z poprzednich lat mamy jeszcze 6 tys. zł. Plus dodatkowe 500 zł, które wpłacił jeden z mieszkańców Starego Sącza w odpowiedzi na informację, że kwesty nie będzie. Dziękujemy mu za to. Jeśli ktoś chciałby też wpłacić jakiś datek to może tego dokonać w muzeum w Rynku w godzinach jego otwarcia. Posiadane przez nas środki pozwolą w przyszłym roku na odnowę 2 kolejnych nagrobków. Dotychczas od początku akcji w 2005 r. odnowiliśmy 52 zabytkowe nagrobki na obu starosądeckich cmentarzach - informuje Andrzej Długosz, prezes TMSS.

Stary Sącz: Zakończyła się renowacja trzech zabytkowych nagrobków na nowym cmentarzu Stary Sącz: Zakończyła się renowacja trzech zabytkowych nagrobków na nowym cmentarzu

Źródło i fot. UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować