Stary Sącz: Zwycięzcy konkursu plastycznego na plakat promujący zachowania ekologiczne nagrodzeni

W ramach promocji ekologii i walki z niską emisją, w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego na plakat promujący zachowania ekologiczne.

Stary Sącz: Zwycięzcy konkursu plastycznego na plakat promujący zachowania ekologiczne nagrodzeni

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Stary Sącz, którzy mieli za zadanie stworzyć plakat zachęcający do wymiany starych kotłów węglowych na nowoczesne i przyjazne dla środowiska źródła ciepła. – Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej i zmotywowanie mieszkańców do działań na rzecz poprawy jakości powietrza w naszej gminie – mówi Dorota Janeczek – Bajerska, ekodoradca Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.


Nagrody i dyplomy wręczyli Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza i Andrzej Stawiarski Przewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-4 i klasy 5-8. W każdej z nich wyłoniono trzech laureatów i trzy osoby wyróżnione, a także nagrodzono wszystkich uczestników konkursu drobnymi upominkami.


Konkurs zorganizowano w ramach projektu pn. “Ograniczenie niskiej emisji poprzez wymianę kotłów węglowych na wysokosprawne i niskoemisyjne kotły gazowe i biomasowe w Gminie Stary Sącz – II edycja”, który jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować