Strażacy otrzymali sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19

Strażacy otrzymali sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19

W piątek do Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu dotarł sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Został on przekazany z magazynu KW PSP w Krakowie. W pierwszej transzy trafi on do 20 jednostek OSP z terenu działania sądeckiej Komendy.

 

Każda jednostka otrzymuje opryskiwacz spalinowy, 5 kg koncentratu - środka wirusobójczego, 4 sztuki kombinezonów ochronnych, 4 sztuki półmasek ochronnych typu FFP2, 50 par nitrylowych rękawiczek ochronnych, 1 litr oleju silnikowego do opryskiwaczy oraz 4 sztuki gogli ochronnych - informują strażacy.

 

Sprzęt został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Projekt Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny.

 

Łącznie dla jednostek OSP z terenu Miasta Nowego Sącza  i powiatu nowosądeckiego  zakupiono 53 zestawów sprzętu. Pozostałe jednostki otrzymają sprzęt w drugiej transzy w czerwcu br.

Strażacy otrzymali sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 powiat nowosądecki Strażacy otrzymali sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 powiat nowosądecki Strażacy otrzymali sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 powiat nowosądecki Strażacy otrzymali sprzęt do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 powiat nowosądecki

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować