Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Strażnicy graniczni zabezpieczyli nielegalny arsenał

Strażnicy graniczni zabezpieczyli nielegalny arsenał

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku wraz z dolnośląskimi policjantami oraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego zabezpieczyli 3 tysiące sztuk amunicji, ponad 39 sztuk różnego rodzaju i kalibru broni palnej oraz ponad 6 kg marihuany. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe oraz o posiadanie bez zezwolenia broni i amunicji.


W wyniku przeszukania posesji na terenie powiatu kłodzkiego, funkcjonariusze ujawnili również sprzęt służący do produkcji narkotyków i pół kilograma czarnego prochu. Na miejscu zabezpieczono maszynki do produkcji amunicji oraz 55 szabli, a także pieniądze w różnych walutach w łącznej kwocie około 30 tys. zł.

 

Przedmioty były ukryte w budynku zajmowanym przez mężczyzn. W przeszukaniu towarzyszył funkcjonariuszom pies służbowy Straży Granicznej, który doprowadził do nielegalnej suszarni wykorzystywanej w narkotykowym procederze. Suszarnia znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu i była wyposażona w specjalistyczne urządzenia grzewcze, termometry, filtry oraz nawiewy i przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.

 

Mężczyźni, w wieku 30 i 64 lata, trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej, która nadzoruje postępowanie, sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Źródło:KGSG, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować