Strefa Czystego Transportu w Krakowie już działa 

Strefa Czystego Transportu w Krakowie już działa 

Strefa Czystego Transportu to unikatowy na skale Polski pomysł krakowskich włodarzy zaproponowany, jako sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. 

 

Wprowadzenie takich stref umożliwia ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Kraków, jako pierwszy postanowił skorzystać z nowych możliwości i ustanowić taka strefę. Obowiązuje ona na krakowskim Kazimierzu od 5 stycznia.

 

Strefa obejmuję obszar, ul. Miodowej (od Krakowskiej do ul. Bożego Ciała), Meiselsa, Józefa, Nowej, Placu Nowym, Warszauera, Kupa, Izaaka, Jakuba, Wąskiej, Bartosza, Placu Bawół, Szerokiej, Ciemnej, Lewkowej oraz Na Przejściu. 

 

Możliwość wjazdu do niej mają mieszkańcy (swoimi dotychczasowymi pojazdami bez żadnych ograniczeń) oraz przedsiębiorcy i taksówki. Bez limitu po strefie czystego transportu mogą się poruszać pojazdy elektryczne a także samochodu napędzane wodorem lub gazem CNG.

 

W minioną sobotę i niedzielę strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole wjeżdżających do strefy czystego transportu samochodów. Wyniki, 1/3 kierowców nie miała prawa znajdować w tej strefie. Straż miejska na początku dawała pouczenie. Kara za wjechanie do takiej strefy pojazdem, który nie ma prawa się po niej poruszać to nawet 500 PLN.

 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować