Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów – nabór rusza 31 stycznia 2019 r.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów – nabór rusza 31 stycznia 2019 r.

Rusza nowy program wsparcia najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski. Zarząd województwa małopolskiego uruchomi Regionalny Program Stypendialny finansowany ze środków własnych Województwa Małopolskiego. 

 

Fundusz stypendialny będzie zasilany przez 850 tys. złotych. Program stypendialny jest adresowany do uczniów i studentów osiągających sukcesy w nauce oraz w prestiżowych zawodach sportowych lub artystycznych. W ten sposób województwo małopolskie inwestuje w wiedzę i zdolności młodych mieszkańców Małopolski. Uzdolniona młodzież może ubiegać się o stypendia w wysokości kilkuset złotych miesięcznie. 

 

Stypendia są inwestycją w kapitał ludzki, który jest jednym z głównych czynników decydujących o dalszym rozwoju województwa. W ocenie pomysłodawców – Zarządu Województwa Małopolskiego – środki finansowe rozdysponowane na cele stypendialne zostaną wykorzystane przez uczniów na rozwój własnych umiejętności i zainteresowań. 

 

W roku szkolnym i akademickim 2018/2019 r., w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego finansowanego ze środków własnych województwa będą przyznawane stypendia dla uczniów mieszkających w Województwie Małopolskim, za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe lub w naukach humanistycznych. Stypendia będą przyznawane w wysokości 350 zł brutto miesięcznie w przypadku szkół podstawowych, 425 zł brutto dla uczniów 8 klas szkoły podstawowej i 500 zł brutto w przypadku szkół ponadgimnazjalnych, na okres maksymalnie 10 miesięcy. 

 

W przypadku studentów, wysokość miesięcznego stypendium wynosi nawet do 600 zł, a w przypadku stypendium na naukę nowożytnego języka obcego – 800 zł. Wnioski będą przyjmowane od 31 stycznia 2019 r. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować