Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Subregion sądecki: Kolejne pieniądze na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Subregion sądecki: Kolejne pieniądze na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Dziesiątki kilometrów gruntownie zmodernizowanych dróg, nowe chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, a przede wszystkim znaczna poprawa bezpieczeństwa – to efekt decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego, który zatwierdził właśnie listę zadań finansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z Małopolski otrzymała ogromny „zastrzyk gotówki” z pieniędzy rządowych. Małopolskie drogi w najbliższym czasie staną się wielkimi placami budowy.

Łączna kwota dofinansowania, która trafi do małopolskich powiatów i gmin tylko w 2021 roku na realizację 274 zadań wynosić będzie 287 351 281,34 zł. Środki zostaną przeznaczone na 229 nowych zadań drogowych w całym regionie. W tym roku kontynuowanych będzie także 45 projektów wieloletnich, które otrzymały dofinansowanie w ramach naborów przeprowadzonych w latach ubiegłych.


Dofinansowanie w ramach ogłoszonych wyników dotyczy inwestycji realizowanych przez samorządy powiatowe i gminne z naszego regionu w cyklu jednorocznym lub wieloletnim. Zadania zgłoszone przez jednostki samorządu terytorialnego dotyczą budowy nowych dróg, ale i przebudowy lub modernizacji już istniejących ciągów komunikacyjnych.


Jedną z ważniejszych inwestycji, wyczekiwanej przez mieszkańców powiatu tarnowskiego, której realizacja rozpocznie się w 2021 roku, będzie przebudowa mostu w Ostrowie. Wsparcie tylko tej inwestycji to blisko 28 mln zł, co stanowi 80 procent wartości projektu. W tym roku na realizację tego zadania trafi niemal 12 milionów złotych.


Duży zastrzyk gotówki popłynie także na ziemię limanowską. Dwa zadania zgłoszone przez powiat limanowski otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 20 mln zł. Gdyby nie rządowe środki, samorządu nie stać byłoby na realizację tych ambitnych zadań.


Dofinansowanie w subregionie sądeckim:
  • Nowy Sącz (przebudowa ul. Młyńskiej i ul. Nawojowskiej) - 16 129 100,00
  • Powiat nowosądecki – 7 045 137,23
  • Powiat Limanowski - 31 905 467,00
  • Powiat Gorlicki - 3 101 805,33

Źródło: MUW, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować