Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Sukces uczennic z Mszany Dolnej w ogólnopolskiej olimpiadzie

Sukces uczennic z Mszany Dolnej w ogólnopolskiej olimpiadzie

We wtorek, 14 czerwca Marta Malec-Lech z zarządu województwa oraz Wojciech Piech sekretarz województwa gościli finalistki ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych "Zwolnieni z Teorii".

Serdecznie gratuluję osiągnięć i życzę nieustającej chęci wychodzenia ponad przeciętność, dostrzegania możliwości własnego rozwoju i konsekwencji w realizacji życiowych ambicji. Niech ten sukces będzie dla Was niewyczerpanym źródłem twórczych poszukiwań, niech inspiruje do nowych wyzwań i otwiera drogę do urzeczywistniania najbardziej ambitnych planów życiowych - mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Projekt Zwolnieni z Teorii jest ogólnopolską olimpiadą projektów społecznych, pozwalającą uczniom nie tylko na zaprojektowanie, ale też przeprowadzenie i wypromowanie swoich kampanii. Oprócz satysfakcji i rozwijania kreatywnego podejścia do codzienności, pozwala zdobyć konkretną wiedzę z zakresu projekt managemenetu.


"Dzieci i ryby", to kampania społeczna stworzona przez zdolne uczennice z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej: Kaję Kolarską, Kingę Kanię, Klaudię Krzysztofiak i Natalię Tomaszewską. Kampania została nagrodzona Srebrnym i Brązowym Wilkiem podczas Gali Olimpijskiej w Warszawie.


Sukces jest tym większy, iż w tym roku w olimpiadzie wzięło udział blisko cztery tysiące młodych ludzi z całej Polski, w sumie zrealizowano aż 749 projektów. Niezwykle ważny jest również fakt, że grupa prowadząca projekt "Dzieci i ryby" podjęła realne działania na rzecz dobra drugiego człowieka. Dzięki nim nasza rzeczywistość mogła stać się lepsza. Odniesienie się do znanego przysłowia: ,,Dzieci i ryby głosu nie mają” nawiązuje do tego, aby powiedzieć głośno o tym, co jest lekceważone i pomijane przez dorosłych, a ważne dla młodzieży.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować