Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Światowy Dzień Turystyki na Sądecczyźnie

Światowy Dzień Turystyki na Sądecczyźnie

To był pełen atrakcji dzień – 29 października na Sądecczyźnie obchodzono Światowy Dzień Turystyki. W Hotelu Perła Południa w Rytrze gości z różnych zakątków kraju przywitali: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń oraz prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej Paweł Cieślicki. Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżnień, medali i nagród.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Złote otrzymali: Małgorzata Karcz - Damis BT – Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji w Krynicy-Zdroju „w podziękowaniu za aktywne działania na rzecz rozwoju i promocji Sądecczyzny oraz profesjonalną obsługę klientów w zakresie lecznictwa sanatoryjno-rehabilitacyjnego”; Tomasz Pasieka - Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynica S.A. „w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki oraz wkład w promowanie walorów turystycznych Ziemi Sądeckiej”; Zdzisława Lis - Nowosądecka Izba Turystyczna „w podziękowaniu za aktywność społeczną i propagowanie turystyki oraz w uznaniu dużego wkładu pracy w nauczanie i wychowanie młodzieży”.


Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Czesław Mróz - Sądeckie Biuro Turystyczne „Turysta”, Andrzej Mąka - dyrektor Centrum Zdrowia Urody i Rekreacji Geovita w Krynicy-Zdroju i w Muszynie, Bogdan Kałucki - prezes Krynickiej Organizacji Turystycznej.


Dyplom Starosty Nowosądeckiego otrzymali: Kamila Popiela - dyrektor Hotelu Beskid w Nowym Sączu, Jerzy Dacków - Nowosądecka Izba Turystyczna, Anna Janikowska - Sądeckie Biuro Turystyczne „Turysta” w Nowym Sączu, Ośrodek Wypoczynkowy FILARÓWKA w Piwnicznej-Zdroju.


Starosta podziękował też Pawłowi Szczygłowi - dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.


- Proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania za całokształt dotychczasowych działań na rzecz promocji walorów turystycznych Powiatu Nowosądeckiego. Pana wkład w szerzenie wiedzy o ochronie środowiska, budowanie świadomości ekologicznej mieszkańców Sądecczyzny oraz propagowanie racjonalnej gospodarki leśnej zasługuje na szczególne wyróżnienie – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Serdecznie dziękuję za wieloletnią, bardzo owocną współpracę na rzecz rozwoju turystyki. Mam nadzieję, że następne lata przyniosą realizację nowych pomysłów i kolejne działania na rzecz promocji świadomej turystyki, z poszanowaniem dla piękna sądeckich lasów i gór.


Podczas konferencji, starosta wręczył również nagrody finansowe. Przyznał je: Jadwidze Marzec „za osobiste zaangażowanie w działania na rzecz turystyki oraz za wkład w propagowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny”; Renacie Stelmach „za inicjatywę powstania Marki Miodny Szlak, wspieranie działań na rzecz turystyki oraz wkład w propagowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny”; Grzegorzowi Lenartowiczowi „za osobiste zaangażowanie w działania na rzecz turystyki oraz za wkład w propagowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny”.


Swoje wyróżnienia przyznała także Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymali je: Jacek Nowak - Pasieka BARĆ Kamianna, Łucja Tomaszek - Nowosądecka Izba Turystyczna, Piotr Litwiński - Hotel Litwiński w Tęgoborzy.


Zaproszeni goście i mieszkańcy Sądecczyzny wysłuchali debaty „Wpływ społeczny i gospodarczy pandemii COVID-19 na branżę turystyczną”, a następnie - koncertu Zespołu Lachersi.


Ale to nie wszystko – późnym popołudniem na Przehybie odbył się koncert pt. Księżycowe granie, a na scenie zaprezentowali się: Angela Gaber i Tomasz Dybała.


W Światowym Dniu Turystyki wzięli udział m.in.: przedstawiciele Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Gabrielą Lisius i wicestarostą Jackiem Thielem – to partnerski samorząd Powiatu Nowosądeckiego, a także starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski z Zarządem Powiatu (wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie - Zofia Nika, Edward Ciągło, Marian Dobosz), przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, sekretarz Powiatu Monika Dziedzina, radni powiatowi, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń, prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej Paweł Cieślicki. Uczestnicy połączyli się także on-line z Andrzejem Gut-Mostowym - Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i jednocześnie Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki. Dyskusji o turystyce przysłuchiwali się również przedstawicie samorządów gminnych z Sądecczyzny oraz szefowie podmiotów turystycznych.


Galę przygotowaną przez Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu na czele z dyrektor Justyną Tokarczyk, prowadziła Alicja Stolarczyk.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować