Świetlica w Zubrzyku z nowym wyposażeniem dydaktyczno-edukacyjnym

Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój zrealizowała zakup elementów wyposażenia świetlicy wiejskiej w sołectwie Zubrzyk w ramach Konkursu pn. „Małopolskie świetlice wiejskie 2023” współfinansowany ze środków województwa małopolskiego.

Świetlica w Zubrzyku z nowym wyposażeniem dydaktyczno-edukacyjnym

Wartość zadania: 20 870,00 zł

Dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego: 14 609,00 zł

Środki z budżetu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój: 6 261,00 zł


W ramach projektu udało nam się wyposażyć świetlicę zarówno w meble jak również pomoce dydaktyczne, które poprawią funkcjonowanie świetlicy jak również pozwolą uatrakcyjnić pobyt wychowanków. W ramach projektu zakupiono: zestaw szafek, stolik z krzesełkami, pufy do siedzenia, urządzenie wielofunkcyjne, tablice korkowe i ścieralne, pomoce dydaktyczne – chusta, dywan interaktywny mający szerokie spektrum zastosowań zarówno w celach edukacyjnych pozwalających przyswajać wiedzę jak również rozwój poprzez ruch, zabawę i współprace z rówieśnikami - informuje Dariusz Chorużyk Burmistrz Piwnicznej-Zdroju.


Projekt ten jest przykładem skutecznej współpracy między samorządem lokalnym a województwem małopolskim na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców sołectwa Zubrzyk. Dzięki temu zadaniu świetlica wiejska stała się bardziej atrakcyjnym miejscem spotkań i integracji społecznej, a także miejscem wsparcia edukacyjnego i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że nowe wyposażenie świetlicy będzie służyć przez długi czas i przyczyni się do podniesienia poziomu aktywności i zadowolenia jej użytkowników.


Źródło: M. i Gm. Piwniczna-Zdrój

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować