Święto Niepodległości Polski z Polakami na Kresach - kolejna akcja Fundacji Bratnia Dusza

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Fundację Bratnia Dusza, która swoimi działaniami na co dzień wspiera Polaków mieszkających w Ukrainie. Prezes Fundacji Iwona Romaniak zwróciła się o pomoc do mieszkańców Sądecczyzny. Na apel, jako pierwszy odpowiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Święto Niepodległości Polski z Polakami na Kresach - kolejna akcja Fundacji Bratnia Dusza

Fundacja organizuje zbiórkę darów dla polskich dzieci w wieku szkolnym (przybory szkolne i słodycze) oraz dla starszych Polaków mieszkających w Ukrainie (żywność).


 Zawsze włączamy się w akcje pomocowe wspierające Polaków mieszkających w Ukrainie - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Przypomnę, że od początku wojny w tym rejonie, wraz z Fundacją Bratnia Dusza niesiemy pomoc. Deklaruję, że odpowiadając na apel pani Iwony, zakupimy plecaki dla kilkudziesięciu dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych wraz z wyposażeniem.


Oprócz zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci oraz żywności z długim terminem dla osób starszych, Fundacja Bratnia Dusza zwraca się także o znicze, które zapali podczas Święta Niepodległości na Cmentarzu Łyczakowskim i mniejszych cmentarzach w Ukrainie.


Już dziś dziękuję każdemu, kto nas wesprze – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza. Przede wszystkim dziękuję staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, sekretarz Powiatu Justynie Tokarczyk i Andrzejowi Lisowi z PCK za dotychczasową pomoc i wsparcie.


Ważne informacje:

- zbiórka trwa do 6 listopada 2023 r.,

- dary można przynosić do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 33, portiernia) od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15 l

- lub przekazać do Fundacji Bratnia Dusza – kontakt pod nr. tel.: +48 511 243 447 lub mail: fundacja@bratniadusza.org


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować