Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 01. 2021
Do końca roku: 337 dniDane WIOŚ

Świniarsko rozbrzmiało patriotyczną muzyką - koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Świniarsko rozbrzmiało patriotyczną muzyką - koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

W dniu 25 października 2018 r. w hali sportowej w Świniarsku odbył się wyjątkowy koncert z okazji obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości.

 

Hala sportowa znajdująca się przy Szkole Podstawowej w Świniarsku rozbrzmiewała patriotyczną pieśnią. Z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości uczniowie szkół ze Świniarska i Chełmca wzięli udział w koncercie muzyski patriotycnej. Na scenie wystąpił Norbert Smoliński wraz z zespołem rockowym Contra Mundum. Wokalista wystąpił również z chórem szkolnym pod kierownictwem pani Magdaleny Ubieżajów. Organizacja koncertu była koordynowana przez pana Mariusza Wasaka. 

 

Tego samego dnia w Szkole Podstawowej im. Jerzego Popiełuszki odbył się korespondujący z patriotycznym koncertem jesienny jarmark Jerzego upamiętniający męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki – patrona szkoły. Na straganach przygotowanych przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli znalazły się zarówno jesienne przysmaki, jak i rękodzieło. Podczas jarmarku odbyła się również loteria fantowa. 

 

Wydarzenia w Szkole Podstawowej w Świniarsku to jedynie jeden z wielu przykładów obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Nie ulega wątpliwościom, że obchody budzą ducha patriotyzmu zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Tego typu wydarzenia łączą społeczeństwo, na poziomie lokalnym i krajowym – w małych ojczyznach i w całej Polsce. W związku ze zbliżającym się świętem niepodległości 11 – ego listopada patriotycznych i historycznych motywów przybywa (nie tylko w środowiskach szkolnych). 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować