Symbol III Igrzysk Europejskich przekazany władzom Nowego Sącza

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski i prezes Spółki Igrzyska Europejskie Marcin Nowak przekazali w ręce prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla symbol wydarzenia – replikę flagi Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich, której oryginał marszałek województwa odebrał w ubiegłym roku od prezydenta EOC Spyrosa Capralosa w Olimpii. W wydarzeniu wzięli udział poseł na Sejm RP Patryk Wicher i senator RP Wiktor Durlak.

Symbol III Igrzysk Europejskich przekazany władzom Nowego Sącza

Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska odbędą się w tym roku od 21 czerwca do 2 lipca. Około 800 sportowców podejmie rywalizację w niemal 30 dyscyplinach. Co trzecia z nich będzie w randze mistrzostw Europy, a 90 procent sportów olimpijskich będzie w randze kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Igrzyska Europejskie 2023 Kraków Małopolska to trzecia edycja tej imprezy, ale pierwsza o tak wysokiej randze. Po raz pierwszy Igrzyska Europejskie organizowane są też w kraju Unii Europejskiej. W Nowym Sączu będzie można podziwiać sportowców w widowiskowej dyscyplinie jaką jest breaking, który zadebiutuje na Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 jako dyscyplina olimpijska. Wcześniej jednak zawita do Małopolski, rywalizacja będzie toczyła się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. W zawodach wystartuje 32 zawodników – 16 mężczyzn i 16 kobiet.


W Nowym Sączu będzie rozgrywany tzw. Breaking, czyli sportowa odmiana breakdance. Mam nadzieję, że szczególnie młodzież tłumnie zawita do Parku Strzeleckiego po to, żeby zobaczyć tych najlepszych sportowców tej dyscypliny. Wspólnie z władzami Nowego Sącza doprowadziliśmy do rewitalizacji Parku Strzeleckiego, wspólnymi siłami udało nam się zbudować coś pięknego. Uważam, że jest to perełka. Miejsce do wypoczynku, rekreacji, ale też do organizacji nie tylko imprez sportowych, ale też kulturalnych. Zawody w amfiteatrze Parku Strzeleckiego odbędą się już w czerwcu, 26 i 27 czerwca. Mam nadzieję, że wszystkie, a może i więcej z 3 tysięcy miejsc będą zajęte - mówił marszałek Witold Kozłowski


Oprócz Nowego Sącza, rywalizacja w tegorocznych igrzyskach będzie się też toczyć w Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie czy w Krakowie oraz poza regionem - Wrocławiu, Chorzowie i Rzeszowie.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować