Synoptycy ostrzegają. Będzie deszczowo. Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i podtopienia

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 20:00 prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm, możliwe punktowe kumulacje opadów do 50 mm. Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

Synoptycy ostrzegają. Będzie deszczowo. Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i podtopienia

Ponadto, dzisiaj do godz. 23:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, w tym o charakterze burzowym, szczególnie na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo: 70%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3 - stopniowej).


W związku z powyższym należy podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze i ostrzegawcze, a o wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 18 414-16-21, lub po godzinie 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu 47 831-49-11, 47 831-19-12.


Źródło: SPNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować