Synoptycy prognozują powrót zimy na Sądecczyznę. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach

W związku z prognozowanym spadkiem temperatury i opadami śniegu i lodu na Sądecczyźnie, należy zachować ostrożność na drogach i uważać na osoby zagrożone wychłodzeniem.

Synoptycy prognozują powrót zimy na Sądecczyznę. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach

Policjanci proszą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ograniczenie prędkości. Piesi powinni nosić odblaski i nie wchodzić na jezdnię przed pojazdami. Jeśli zauważymy osoby bezdomne lub samotne, które mogą zamarznąć, powiadommy Policję lub Straż Miejską. Pamiętajmy, że nasza czujność może uratować życie.


Zima to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność. Policjanci przypominają kierowcom, by dostosowali się do warunków na drodze i nie ryzykowali swojego i cudzego bezpieczeństwa. Piesi powinni być widoczni dla kierowców i nie wchodzić na jezdnię niespodziewanie.


W związku z prognozowanym spadkiem temperatury, zwróćmy również uwagę na osoby potrzebujące pomocy, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy osobę bezdomną lub samotną, która przebywa w miejscu, gdzie może zamarznąć, zadzwońmy po Policję lub Straż Miejską. Nie bądźmy obojętni, bo nasza reakcja może uratować życie.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować