Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Sypią się nowe, wysokie mandaty za prędkość w powiecie limanowskim

Sypią się nowe, wysokie mandaty za prędkość w powiecie limanowskim

Dwóch kierowców powiatu limanowskiego straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 51 km w obszarze zabudowanym. Mężczyźni zgodnie z nowymi przepisami zostali ukarani mandatami w wysokości 2 000 i 1 500 złotych.

16 stycznia (w niedzielę) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 27-letniego kierującego samochodem marki VW, który w Limanowej na ulicy Kościuszki pędził z prędkością 111 km/h. Zgodnie z nowymi przepisami przekroczenie prędkości o ponad 60 km karane jest mandatem w wysokości 2 000 zł i 10 punktami karnymi. Ponadto 27-latkowi zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości o 51 km w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.


Kolejnego kierowcę nie stosującego się do przepisów mundurowi zatrzymali w miejscowości Dobra. 49-letni mężczyzna kierując samochodem marki Volvo w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.


Przypominamy że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego, którzy popełniają wykroczenia.


Źródło: KPPL

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować