Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników MF i urzędów skarbowych

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników MF i urzędów skarbowych

Resort finansów ostrzega przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF). To próby wyłudzenia danych podatników.

Przypominamy: resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.


Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.


Przypominamy, że urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach.


Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.


Co warto zrobić

  • W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji "przekaż" albo "udostępnij" i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.
  • Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.
  • Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!


Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK.


W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Podatkowej, resort prosi o przekazanie zgłoszenia na incydent@mf.gov.pl.


Źródło: MF-KAS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować