Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Szeregi sądeckiej Policji zasilił nowy funkcjonariusz

Szeregi sądeckiej Policji zasilił nowy funkcjonariusz

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - te słowa roty ślubowania wypowiedział dziś nowo przyjęty funkcjonariuszy sądeckiej Policji. Ślubowanie przyjął Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

Dzisiaj 3 marca br. w sądeckiej komendzie odbyło się ślubowanie nowo przyjętego funkcjonariusza. Młody policjant, w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu - mł. insp. dr. Krzysztofa Dymury, jego Zastępcy - kom. Zbigniewa Zacher oraz Naczelnik Wydziału Sztab Policji i Naczelnik Wydziału Wspomagającego, wypowiedział rotę ślubowania.


Komendant zwracając się do nowo przyjętego funkcjonariusza pogratulował mu wyboru zawodu, podkreślając jednocześnie, że bycie policjantem to służba na rzecz drugiego człowieka. Służba trudna, niejednokrotnie wymagająca poświęcenia, w tym również tego najwyższego dobra, jakim jest życie. Życzył mu powodzenia oraz satysfakcji z codziennej pracy.


Funkcjonariusz został przyjęty do służby 23 lutego br. Teraz czeka go kilkumiesięczne przeszkolenie, w czasie którego zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności. Po nim rozpocznie służbę w Wydziale Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


W pierwszym naborze 2021 roku do małopolskiego garnizonu Policji zostało przyjętych 50 nowych policjantów (w tym 9 kobiet), którzy ze względu na stan epidemii złożyli ślubowanie w jednostkach, w których rozpoczną służbę.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować